Mapy SHK 2018

Ačkoliv sotva začala sezona, lze s velkou pravděpodobností konstatovat, že všechny naše mapy plánované na letošní rok již byly vydány: Mírně rozšířené Labské louky pro závod Zimní hradubické ligy, Miletínské Lázně rozšířené o Čeperku pro závod Východočeského poháru, nová výuková mapa Slezská plovárna pro závod Ligy hradeckých škol a jako třešnička na dortu mapka speciálně vytvořená na severním svahu Tanvaldského Špičáku pro soustředění skupiny veteránů.

Honza Netuka | 20.4.2018 | 1

Mapový výjezd 18.4.2018

Na středu 18.dubna je připraven další mapový výjezd. Tentokrát se můžete těšit na scorelauf na mapě Svatba. Délka 45 a 30 minut plus dětská trať D. Přihlašovací tabulka s dalšími informacemi je zde. Přihlašujte se do dnešní 21hod!
Výsledky kategorie D, kategorie S45 a kategorie S30.

Míra | 19.4.2018 | 0

Po sobotní medailové noci jsme sprintovali v Jičíně

Centrum bylo na místním zimním stadionu, tratě vedly od nemocnice přes areál škol do historického centra se zámeckým parkem. Poprvé bylo možné využít bezdotykové ražení!

Pěkných výsledků dosáhli například Petr Remeš a Vojta Netuka v H21A, Nikola Thýnová v D18A, Martina Hepnerová v D21A, Andrea Větříčková v D20A nebo také Terezka Hepnerová v HDR ;-)

Web závodu zde.
Závod v Orisu zde.

Jakub Weiner | 16.4.2018 | 1

Medaile ze tmy

V sobotu večer se za ideálního počasí běželo v lese mezi Horní Brusnicí a Mostkem noční mistrovství republiky. Obtížnost tratí nebyla nijak závratná (úseky po cestách byly někdy opravdu hodně dlouhé), ale to neubírá na hodnotě krásným výsledkům naší malé výpravy:

Mistryněmi ČR se staly v D21 Lenka Mechlová a v D16 Petra Holečková, pro stříbrnou medaili si v D18 doběhla Nikola Thýnová. GRATULUJEME!
V D21 doběhla na 8. místě Kája Teplá a v D20 doběhla 9. Andrea Větříčková.

Současně s mistrovstvím se tradičně běžela i veteraniáda: Michal Jedlička vyhrál H45, v H40 David Hepner skončil 2. a Ivana Thýnová 5. v D50.

Příští rok MČR NOB pořádáme!

Honza Netuka | 15.4.2018 | 5

Mapový výjezd 11.4.2018

Příští středu 11.dubna bude připraven první mapový "výjezd". Netradičně budou dva tréninky. První odpoledne v 17:00 je určen pro všechny od DH10 až po veterány, NOČNÍ OB je pro zájemce z řad účastníků MČR NOB (zde budou připraveny pouze dvě tratě - A a B).
Přihlašovací tabulka s dalšími informacemi je zde.

Josef Kohout | 8.4.2018 | 0

Mapové tréninky TSM a SCM - jaro

Jarní mapové tréninky Královéhradeckého TSM a SCM budou organizovány téměř každou středu od 11.4. do 20.6. Na většinu tréninků bude společná doprava busem s odjezdem v 16:00 z parkoviště od koupaliště Flošna. Bližší informace budou vždy v rozpise k danému tréninku. Pět jarních tréninků má za úkol připravit náš oddíl. ›› celý článek

Michal Jedlička | 7.4.2018 | 0

Chystáme 2. závod Východočeského poháru


Na sobotu 7. dubna připravujeme závod Východočeského poháru – krátkou trať. Centrum závodu bude na hřišti u koupaliště v obci Zdobín. Běhat se bude v příjemném podkrkonošském lese s kameny a občas i skalami, kde se loni v září konal závod Českého poháru štafet (mapa Miletínské Lázně), a navíc je nově zmapován prostor na sever od Zdobína, na části s lahůdkovými skalkami, ve kterých se v roce 2003 běžel vůbec první závod Žebříčku A ve sprintu na mapě Čeperka (první a poslední Áčkový lesní sprint).
Stejně jako na našem podzimním závodě čekají na závodníky dva starty – bližší pro děti, vzdálenější pro ostatní. A z každého startu se poběží na jiné mapě. Mapy s tratěmi byly v úterý v Jilemnici vytištěny a přepraveny do Hradce, ve středu je čeká zabalení do mapníků. Zaděláno je na oblíbené Hořické trubičky i Miletínské modlitbičky.
Informace najdete na stránce závodu v ORISu: Parametry tratí, náhledy nových map, plánek příjezdu, plánek centra závodu i kompletní pokyny. Startovku tam najdete nejpozději ve čtvrtek ráno.

Honza Netuka | 3.4.2018 | 0

Velikonoční soustředění - Suchý u Boskovic, 30.3.-2.4.2018

V pátek odjíždí 80 členů našeho oddílu na velikonoční soustředění do penzionu Athena v Suchém u Boskovic. Na programu bude 7 mapových tréninků zasazených do různých typů terénu a v pondělí ráno tradiční velikonoční sprinty. Důležité informace pro účastníky soustředění jsou shrnuty v další části tohoto příspěvku. ›› celý článek

Michal Jedlička | 29.3.2018 | 0

LOBáckou sezónu jsme zakončili na SP v USA

Už je to téměř týden, co jsem absolvovala poslední závod LOBácké sezóny, a mnozí z vás by si možná rádi přečetli o zážitcích z mé první výpravy za oceánem.
Do Ameriky jsme se vydali posbírat nějaké bodíky do Světového poháru a také do rankingu, podle kterého se rozhoduje při nasazování závodníků do jednotlivých startovních skupin. Alespoň pro mě byla účast na SP v USA z tohoto pohledu důležitá. ›› celý článek

Bob | 20.3.2018 | 8

Pořádání VčP - 7. 4. 2018 - Zdobín

Ahoj oddíloví kamarádi,
v sobotu 7. 4. 2018 máme tu čest pořádat 2. kolo VČP ve Zdobíně.

Tímto bych vás rád požádal o pomoc. S tím je samozřejmě jako vždy spojena přihláška, tentokrát to ale zkusíme tak, že se přihlásíte přímo na jednotlivé úseky. :-) Zároveň vás prosím, abyste zaškrtli i který den můžete dorazit. I v letošním roce nás čekají dva starty, hlídání přeběhu, roznos, bufet atd. atd.

V týdnu před závody bude jako vždy potřeba zabalit mapy (den bude upřesněn) a pak v pátek co nejvíc věcí připravit na místě a v sobotu už jen doladit drobnosti ať to všechno frčí jak má. Přihlašujte se, prosím, do 18. 3. 2018 do tabulky, na kterou je odkaz v KISu.

Ondra Tomalík

Marek Vojta | 14.3.2018 | 0

Starší články


archiv článků