Začala sezona, nominace na CEYOC

Honza Netuka | 20.3.2017

Jarním pohárem začaly letošní republikové závody.
Sobotní závod byl zařazen do Českého poháru štafet, i když letos opět po letech jako závod kategorie C, tedy s nejmenším ziskem bodů do celoroční soutěže. Nejlépe z našich se dařilo dorostenkám (Andrea, Petra, Nikola), které získaly stříbrné medaile. Dospělí podali též slušné výkony: Ženské trio (Kája, Zuzka, Lenka) bylo páté a muži (Lyžník, Dan a Vask) osmí.
Nedělní závod byl pro nejlepší dospělé poctivou klasikou s hromadným startem. Z našich si nejlépe vedli Lenka (4.) a Lyžník (6.). Pro žactvo a veterány to byl 1. závod Východočeského poháru. V kategoriích dorostu se rozhodovalo, kdo bude reprezentovat ČR za dva týdny na Středoevropském poháru v Polsku. I náš klub bude mít zástupce: Nominaci si v D16 vyběhla Petra Holečková, budeme držet palce. (A Nikola Thýnová je v D18 první náhradník.)